Výměna oleje

Levná výměna oleje na počkání

Jak mnozí z Vás vědí, motorový olej je jeden z hlavních faktorů, který rozhoduje o životnosti motoru. Výměna motorového oleje nestojí mnoho a při pravidelné výměně u Vašeho vozidla dokáže prodloužit životnost motoru o mnoho let. Cena výměny oleje je v našem servisu MK-Autoservis, vždy více než férová a celou výměnu provedeme i na počkání. Ať už je Vaším přáním výměna motorového oleje nebo kompletní servisní interval - vždy u nás naleznete cenově příznivé, velmi kvalitní a rychlé řešení.

Výměna oleje

Výměna oleje v našem autoservisu MK-Autoservis:

  • Výměna oleje rychle a spolehlivě
  • Kvalitní oleje předepsané výrobci vozidel
  • Motorové oleje značky Shell
  • Originální olejové filtry a filtry značky Bosch
  • Výměna oleje na počkání - rychloservis = do 30ti minut
  • Profesionální výměna oleje v manuální a automatické převodovce

Výměnu oleje Vašeho vozu je možné domluvit na čísle: +420 775 258 031. Doba výměny by němela u běžných modelů automobilů překročit 20 minut. Samozřejmě záleží na počtu a závažnosti nalezených závad.

Interval výměny motorového oleje

Motorový olej vlivem tření postupně degraduje, ztrácí viskozitu a tím i své ochranné vlastnosti. Doporučovaný interval výměny oleje nezlenete v servisním plánu od výrobce auta. Nicméně tato doporučení bývají často podhodnocena na úkor životnosti vozu. Obecně platí, že je vhodná výměna oleje po 15 000 kilemetrech nebo jednom roce. Samozřejmě každý vůz, stejně jako majitel, má jiné nároky. Pokud využíváte potenciál motoru nadměrně (například sportovní a závodní vozy), dozajista je nutné měnit olej častěji. V extrémních případech připadá v úvahu i výměna oleje po 2000km!

Proč měnit olej?

Výměna oleje je velmi důležitou součástí servisu automobilu. Motorový olej má na starosti mazání motoru, které snižuje tření jednolivých částí - snižuje mechanické opotřebení a ztráty energie. Motor se olejem nejenom z části chladí, ale i čistí - odvádí usazeni a zbytky ze spalování. Díky lepšímu těsnění mezi kluznými částmi také snižuje hlučnost.

Kvalitní oleje Shell

Výběr kvalitního oleje pomáhá udržet součásti motoru déle v lepším stavu a prodlužuje tak životnost auta. Kvalitní oleje lépe odolávají při vyšší zátěži a déle vydrží. Náš autoservis na výměnu oleje používá značku Shell, se kterou jsou naše zákazníci plně spokojeni.

Výměna oleje Shell

Kromě olejů prémiové kvality, též u Vašich vozů můžeme provést výměnu olejových filtrů, které jsou důležité pro čistění oleje. Díky filtrování nečistot udrží olej déle čistý, bez částic, které následně obrušují jednotlivé části motoru.