Servis a výměna brzd

Výměna destiček, kapalin a kompletní servis brzd

Profesionální technická kontrola brzdových systémů pro automobily i dodávky. Kompletní servis a služby jako je výměna brzdových destiček, odzvdušnění brzd nebo výměna brzdové kapaliny. Trápí Vás pískání brzd, tvrdý brzdový pedál, neefektivní brzdové třmeny nebo jen poptáváte seřízení ruční brzdy? Team profesionálů z MK Autoservis (Praha 9) zvládne vše - kvalitně a za rozumné ceny.

Výměna brzdových destiček

Služby brzdových systémů:

 • Výměna brzdových destiček
 • Bubnové brzdy - servis a výměna
 • Výměna brzdových kotoučů
 • Výměna a repase předních i zadních brzdových třmenů
 • Výměna brzdové kapaliny
 • Odvzdušnění brzd
 • Dvouokruhové brzdy - výměna, seřízení, opravy
 • Brzdové trubky - výměna, servis a pertlování
 • Brembo - kotouče, třmeny, kryty
 • Výměna brzdového válce
 • Renovace brzdových čelistí
 • Kvalitní brzdové kapaliny
 • Výměna brzdového spínače
 • Servis a výměna posilovačů
 • Ruční brzda - seřízení, opravy
 • Měření ovality (házivosti) brzd
 • Brzdová světla - výměna, opravy
 • Snížení opotřebování brzd

Prohlídku či servis brzd objednávejte na telefonní čísle: +420 775 258 031. Případně můžete využít našeho formuláře. S kalkulací ceny či s potvrzením termínu se Vám ozveme prostřednictvím emailové schránky nebo telefonicky do 24 hodin.

Kontrola brzd je základ bezpečnosti

Svítí Vám kontrolka opotřebení brzdových destiček? Slyšíte pískání brzd, pociťujete tvrdý brzdový pedál nebo je brzdná dráha Vašeho vozu delší než byla? Vaše auto Vám dává zcela evidentně najevo, že termín pravidelné kontroly brzdové soustavy uplynul již před nějakou dobou. Stav brzdového systému je velmi důležitý nejenom pro Vás, ale i pro bezpečí ostatních účastníků silničního provozu. S MK-Autoservis budete mít svoji bezpečnost pevně v rukou!

Výměna brzd v autě Brzdové destičky, kotouče, nádrž kapaliny a další části brzd image/svg+xml

Výměna brzdových destiček

Celkový stav brzd samozřejmě nejvíce ovlivňuje kondice namáhaných součástí jako jsou destičky (brzdiče), případně pak obložení, pakny a samotné kotouče. Zkušený personál našeho autoservisu se zkládá z řady odborníků ve své profesi, kteří kontroly, servis či výměny brzdového vybavení berou vždy maximálně svědomitě.

Brzdové destičky

Kdy měnit brzdové destičky?

Varovným signálem je dozajista nadměrná koroze, nerovnoměrnost obrždění kotouče a viditelné rýhy v brzdném kotouči. Případně pokud brzdná plocha klesla pod 70%. Tloušťka samotných brzdných destiček nesmí klesnout pod 2,5mm. Pokud jsou v destičkách vidět praskliny, spáleniny či jiné narušení integrity celistvosti, je nutná okamžitá výměna.

Na výběr máte jak z kvalitních brzdových destiček prvovýroby značek Škoda (včetně modelů fabia, octavia, rapid a dalších), Volkswagen, Seat, Audi, Ford, Hyundai a většiny ostatních automobilových koncernů. Disponujeme také brdovými destičkami prémiové kvality značky Brembo.Výměna brzdové kapaliny a odvzdušnění

Včasná výměna brzdové kapaliny patří mezi velmi důležité prvky servisu brzdné soustavy. Úlohou brzdné kapaliny je přenést tlak z brzdového pedálu na kotouče či bubnové brzdy. Brzdová kapalina časem pohlcuje vodu z ovzduší, která se následně při brždění mění v páru a negativně ovlivňuje efektivitu pedálu, který pocitově "měkne" a je méně citlivý.

Výměna brzdové kapaliny

Kdy měnit brzdovou kapalinu?

Interval výměny brzdové kapaliny je závislý na provozních podmínkách a kvalitě stávající kapaliny. Většina výrobců automobilů udává doporučenou výměnu kapaliny jednou do dvou let. Ovšem její reálný stav lze ověřit pouze přeměřením bodu varu (spodní mez je minimální bod varu 170°C) nebo mechanickým prověřením.

Základní kontrolou stavu brzdové kapaliny je zjištění jejího množství, které by mělo být úměrné rysce v nádobce. V případě úbytku je vhodná také kontrola okolních součástí, zda nedochází k úniku. Rozhodně nedoporučujeme s výměnou čekat až do prvních projevů problémů s bržděním, ale stanovit si termíny, kdy kapalinu průběžně kontrolovat.Kvalitní kotouče, třmeny a destičky Brembo

Jsme certifikovaným prodejcem značky Brembo, která má na poli brzdných systémů z prvovýroby nezaměnitelné postavení. Vysoká kvalita materiálů, spolehlivost, moderní technologické zpracování a disponibilita vyvážení jsou hlavními faktory, které značku Brembo drží na vedoucích příčkách celého spektra testů a ocenění.

Brembo - brzdy, brzdové kotouče a třmeny

Příkladem kvality a popularity mezi moto-fanoušky může být suveréní výhra volby čtenářů v neměckém měsíčníku Sport Auto. V této soutěži "Best Brand" se destičky, třmeny i kotouče Brembo umisťují každoročně na vysokých pozicích.

Brzdové kotouče brembo

Soustavy brzd a zejména brzdové kotouče patří ke špičce nejenom v kvalitě zpracování, ale designu. Ocenění italské asociace průmyslového designu (Compasso d'Oro ADI) získala značka Brembo za svůj karbon-keramický brzdový systém, který je odolný vůči podmínkám počasí, vyniká svou hmotností, trvanlivostí i technickou image.Pokud i Vás zaujala naše nabídka servisu a výměny brzd, neváhejte a kontaktujte nás na +420 775 258 031 a rádi Vám zodpovíme případné dotazy. Kromě brzdových systémů provádíme samozřejmě servis a opravy všech ostatních částí vozu.